Aktualności

1 października 2018

Konferencja – Drogi Polaków do Niepodległości – Przeworsk, Jarosław, Lubaczów

27 września 2018 r. o godz. 9.00  w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J. G. Pawlikowskiego  w Przemyślu odbyła się konferencja historyczna Drogi Polaków do Niepodległości, wpisująca się w trwające w całym kraju przygotowania do obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Konferencję zainicjowała i zorganizowała PBW w Przemyślu, zaś jej współorganizatorami byli: Centrum Kultury i… Czytaj więcej »

12 lipca 2018

Wizyta w Parlamencie Europejskim w Brukseli

W dniach od 17 do 21 czerwca 2018 roku laureaci konkursów organizowanych przez Instytut Historii PWSW w Przemyślu wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli: Oliwia Ogonowska – laureatka konkursu Wiedzy o integracji europejskiej, Wiktoria Markiewicz  – laureatka konkursu Walka Polaków o niepodległość w latach 1797-1918 i heroizm Orląt Przemyskich oraz Emilia… Czytaj więcej »

14 czerwca 2018

Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego objął patronat nad Instytutem Historii PWSW

12 czerwca 2018 roku JM Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej dr Paweł Trefler złożył wizytę u Dziekana Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w celu podpisania umowy, na mocy której Wydział Historyczny najstarszej i najlepszej polskiej uczelni objął patronat nad Instytutem Historii PWSW. Stanowi to ukoronowanie związków kierunku „Historia” naszej Uczelni z Uniwersytetem Jagiellońskim. Warto wspomnieć, że… Czytaj więcej »

5 czerwca 2018

Dni Nauki PWSW 24.05.2018 r.

24 maja b.r. w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej odbył się IX Dzień Nauki. Gospodarze przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji. Goście mogli między innymi wziąć udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez wykładowców PWSW, skosztować grochówki, kiełbasy, pizzy czy tradycyjnego smalcu z cebulką, papryką lub skwarkami. Podczas imprezy odbyły się także liczne zawody sportowe: biegowe, szachowe… Czytaj więcej »

5 czerwca 2018

Konferencja Drogi do niepodległości

25 maja miało miejsce rozpoczęcie międzynarodowej konferencji pt. Drogi do niepodległości, organizowanej przez: Instytut Historii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, Komisję Międzyzakładową NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Przemyślu, Archiwum Państwowe w Przemyślu, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Przemyślu.Referaty i wystąpienia przygotowane na konferencję ujmowały uzyskanie niepodległości w różnych aspektach…. Czytaj więcej »

17 maja 2018

Konkurs Drogi do niepodległości

Instytut Historii zaprasza studentów PWSW do wzięcia udziału w konkursie Drogi do niepodległości, pod patronatem Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu – dr. Pawła Treflera. Konkurs ma na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, popularyzację wiedzy związanej z walką Polaków o niepodległość od momentu utraty Ojczyzny do jej odzyskania. Idee, którymi kierowali się… Czytaj więcej »

17 maja 2018

Międzynarodowa konferencja: Drogi do niepodległości. Przemyśl – Żółkiew – Lwów (25–27 maja 2018 r.)

Program międzynarodowej konferencji organizowanej przez: Instytut Historii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, Komisję Międzyzakładową NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Przemyślu Archiwum Państwowe w Przemyślu Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Przemyślu     Drogi do niepodległości Przemyśl – Żółkiew – Lwów (25–27 maja 2018 r.) Konferencja odbędzie się 25 maja… Czytaj więcej »