Aktualności

2 stycznia 2020

Traditional British Christmas carols and customs

19 grudnia br. odbyło się na naszej uczelni spotkanie „Traditional British Christmas carols and customs”, na które wykładowcy filologii angielskiej zaprosili młodzież z przemyskich liceów. Odwiedzili nas uczniowie z I i II LO wraz ze swoimi nauczycielkami języka angielskiego. Spotkanie przygotowały i prowadziły mgr Agnieszka Andrzejewska i dr Violetta Ciećko przy pomocy studentów III roku… Czytaj więcej »

13 grudnia 2019

Przemyskie Seminaria Naukowe: Odznaczeni Gwiazdą Przemyśla

4 grudnia 2019 roku Zakład Historii był organizatorem kolejnej edycji Przemyskich Seminariów Naukowych. Wydarzenie to zostało poświęcone historii Przemyśla w latach 1918-1919 a szczególnie jego bohaterom – odznaczonym Gwiazdą Przemyśla. Autorzy Odznaczeni Gwiazdą Przemyśla opowiedzieli jak powstawała publikacja oraz czym była „Gwiazda Przemyśla”. Walki polsko-ukraińskich o Przemyśl i okolice przedstawił wykładowca Zakładu Historii PWSW –… Czytaj więcej »

25 października 2019

Orlęta Przemyskie – zapomniani bohaterowie

Studenci III roku Historii wraz z wykładowcami dr Elżbietą Dybek i dr Lucjanem Facem uczestniczyli w konferencji Orlęta Przemyskie – zapomniani bohaterowie w dniu 25 października 2019 r. w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu

15 października 2019

Dr Elżbieta Dybek – profesorem oświaty

Dr Elżbieta Dybek – profesorem oświaty 11 października 2019 roku w Kancelarii Premiera w Warszawie, dr Elżbieta Dybek – wykładowca naszego Instytutu otrzymała tytuł profesora oświaty. Tytuł ten jest nadawany na wniosek Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty za znaczący i uznany dorobek zawodowy.