Anglistyka

Szanowni Państwo,

Witamy na stronie internetowej kierunku Anglistyka

 

Dyrektor Instytutu Humanistyczno-Artystycznego

dr Irena Kozimala

Kolegium Techniczne pok. 3.28

 

Kierownik Zakładu Filologii

dr Violetta Ciećko

Kolegium Techniczne pok. 3.16

 

Sekretariat

Kolegium Techniczne pok. 3.25

Godziny pracy Sekretariatu: od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30

Godziny przyjęć studentów:  od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 14.00

 

O naszym kierunku

Filologia angielska jest kierunkiem zapewniającym wykształcenie w szeroko rozumianej dziedzinie studiów nad językiem angielskim. Doskonalenie praktycznych umiejętności językowych połączone jest ze studiami nad teorią języka, kulturą i literaturą krajów anglojęzycznych. Językiem wykładowym na zajęciach przedmiotowych jest język angielski. Praktyczny język angielski (PNJA) nauczany jest w systemie podziału na sprawności (gramatyka, pisanie, czytanie i słuchanie). Kształcenie u nas jest bezpłatne i odbywa się w trybie stacjonarnym, w systemie studiów pierwszego stopnia (licencjackich). Absolwenci naszego kierunku mają możliwość kontynuowania studiów II stopnia na wszystkich uczelniach w kraju.

Od roku 2015 realizujemy nowy program studiów praktycznych „English at Work”. To studia, które nie tylko nauczą Cię perfekcyjnie posługiwać się językiem angielskim, ale przede wszystkim przygotują Cie do pracy, w której tego języka będziesz używać.

 

O naszych wykładowcach

Rzetelną jakość zajęć gwarantuje kompetentna kadra anglistów o bogatym akademickim stażu na wielu uniwersytetach w Europie i na świecie oraz długoletnim doświadczeniu zawodowym wyniesionym z pracy w kolegiach językowych, szkołach średnich i na licznych kursach językowych.

O naszym zapleczu dydaktycznym

Zajęcia na naszym kierunku odbywają się w nowo powstałym budynku wyposażonym w nowoczesne informatyczne i multimedialne zaplecze. Zajęcia podnoszące sprawność rozumienia ze słuchu (listening comprehension) prowadzone są w specjalistycznym laboratorium językowym. Ponadto, do dyspozycji studentów są stanowiska w pracowni komputerowej z dostępem do Internetu, biblioteka zaopatrzona we wciąż rosnący księgozbiór pozycji z różnych dziedzin filologii angielskiej, w języku polskim i angielskim.

 

O innych możliwościach rozwoju dla naszych studentów

Nasi studenci mają okazję odbyć część swoich studiów na innych uczelniach europejskich w ramach europejskiego programu ERASMUS. Oprócz tego, oferujemy liczne możliwości rozwoju różnych własnych zainteresowań.

Absolwentka filologii angielskiej o studiach w PWSW – obejrzyj krótkie nagranie: