Ogłoszenia

Komunikacja interpersonalna

Od 6 kwietnia br. zajęcia z „Komunikacji interpersonalnej” dla grupy 1 jak i 2 będą odbywały się w sali 2.29 Kolegium Technicznego.


Przysposobienie biblioteczne

W celu odbycia szkolenia z Przysposobienia bibliotecznego należy zapoznać się z prezentacją, która znajduje się na stronie Biblioteki Uczelnianej PWSW w zakładce Przysposobienie biblioteczne.


Przysposobienie biblioteczne ma formę elektroniczną. Podsumowaniem szkolenia jest test sprawdzający nabyte wiadomości. Szkolenie kończy się wpisem do indeksu (zaliczenie bez oceny).

Aby uzyskać dostęp do testu, studenci proszeni są o kontakt mailowy w terminie 20.10.2021 r. -19.11.2021 r.:

a.mickiewicz@pwsw.eu – studenci Instytutu Humanistyczno-Artystycznego.


Roca One Day Design Challenge” – III edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów tym razem w formule online

Już 8 października br. powraca słynny międzynarodowy konkurs designu dla zdolnych, młodych projektantów i architektów, organizowany przez firmę Roca.

„Roca One Day Design Challenge” – III edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów tym razem w formule online


„FUGAS CHRUSTAS”

W imieniu Organizatorów Triennale zapraszam do wzięcia udziału studentów, absolwentów i innych znanych Państwu młodych artystów uprawiających klasyczna twórczość nutacyjna w formie zeszytów, szkicowników, notesów i dzienników.

Hasło przewodnie tegorocznej, piątej już edycji Konkursu brzmi „FUGAS CHRUSTAS” (cytat z klasyka polskiego dramatu Aleksandra Fredry). W swobodnym tłumaczeniu ta żartobliwa hybryda łacińsko-polska oznacza „ucieczkę w krzaki”. Z jednej strony jest to metafora pozornej ochrony przed zagrożeniami cywilizacji, jaka daje przyroda, z drugiej to odniesienie do natury jako jednego z wielkich tematów sztuki. W kontekście dzisiejszych zmagań z pandemia, ucieczka od skupisk ludzkich pozostaje wypróbowanym sposobem na unikniecie choroby i śmierci. Odosobnienie sprzyja także wenie twórczej. Gdy w roku 1348 Boccaccio wraz z przyjaciółmi schronił się przed dżuma w zielonym zakątku Toskanii – owocem tej niezwykłej sytuacji stały się wysłuchane i zapisane opowieści Dekameronu. Ucieczka w pejzaż to także odzwierciedlenie wewnętrznych pejzaży kreowanych przez psychikę i wyobraźnie artysty, to zapisywanie kodów i tajemnic, które łącza nas a zarazem oddzielają od natury. W trudnych sytuacjach notatnik pozostaje najprostszym i natychmiastowym zapisem obrazu i słowa, ręki lekko dotykającej istoty rzeczy, pozostawiającej intymny ślad.


Koło – konkurs

Na profilu Facebook marki KOŁO trwa konkurs dla studentów kierunków związanych z architekturą i projektowaniem wnętrz. Do wygrania warsztaty z architektami: prof. Ewą Kuryłowicz, Robertem Koniecznym, Przemo Łukasikiem, prof. Janem Sikorą i z Aleksandrą Kozłowską.

https://www.facebook.com/KOLOzawszewdobrymstylu/photos/a.207253502637600/4840874149275489


 

    Do pobrania