Wydarzenia

Zapraszamy na wystawę

Wystawa wykładowców  i studentów  Zakładu Architektury Wnętrz oraz Zakładu Projektowania Graficznego Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu w Galerii Miejskiej Zespołu szkół Plastycznych im Piotra Michałowskiego w Rzeszowie.

Ekspozycja zatytułowana „Mistrz i Uczeń” prezentuje prace studentów realizowane w pracowniach projektowych i plastycznych oraz wybrane projekt, rysunki, malarstwo, grafikę  pedagogów – artystów i projektantów.

Wystawę można oglądać od 09.02.2021 do 26.02.2021.

 


Warsztaty Projektowe na kierunku Architektura Wnętrz

23 listopada 2019 roku odbyły się Warsztaty Projektowe organizowane przez Zakład Architektury Wnętrz Instytutu Humanistyczno-Artystycznego.
Warsztaty skierowane były do uczniów z Zespołu Szkół Drogowo –Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu.
W zajęciach wzięła udział grupa 60 uczniów. W zamyśle organizatorów warsztaty te otwierają cykl tego typu wydarzeń skierowanych do uczniów ostatnich klas szkół średnich w naszym regionie i zakładają również aktywny udział studentów kierunków artystycznych naszej uczelni.

Program warsztatów:

– prezentacja prac i dyplomów Zakładu Architektury Wnętrz

– warsztaty praktyczne z rysunku architektonicznego

– warsztaty praktyczne z modelowania przestrzennego

 


Warsztaty mappingu.

W ZSP w Jarosławiu w dniu 26.11.2019 r. miały miejsce warsztaty mappingu. Zajęcia prowadził dr Wojciech Kapela, adiunkt
w zakładzie Architektury Wnętrz w PWSW w Przemyślu. Młodzież  poznawała tajniki sztuki malowania światłem, tworzenia projekcji   i animacji  na architekturze.  Mapping to tworzenie widowiskowych projekcji w na budynkach, które przenoszą nas
w nierealny i piękny świat obrazu kreowanego przez światło.

    Do pobrania