Informacja o kierunku

Opis kierunku

Architektura wnętrz – studia pierwszego stopnia, stacjonarne o profilu praktycznym, trwają 3,5 roku (7 semestrów).  Kierunek projektowy, który w programie studiów łączy sztuki piękne: rysunek, malarstwo, formy przestrzenne, a przede wszystkim sztuki projektowe : projektowanie wnętrz, projektowanie przestrzeni, projektowanie mebli.

Studenci nabywają wiedzę teoretyczną z zakresu designu, sztuki, architektury, budownictwa   i umiejętności praktyczne projektowania i wizualizacji 3D. Już od pierwszego roku studiów, studenci odbywają obowiązkową praktykę zawodową w studiach projektowych i biurach architektonicznych. Absolwenci Architektury wnętrz

 Zawód architekta wnętrz to propozycja dla kreatywnych i twórczych osób, które chcą poznać niełatwą sztukę projektowania wnętrz i otaczającej nas rzeczywistości, chcą sprawiać aby wnętrza i przestrzenie w których żyjemy, mieszkamy, pracujemy były piękne, niebanalne, praktyczne i funkcjonalne.

Specjalności

Studenci mają możliwość wyboru jednej z trzech specjalności :

  1. Projektowanie architektury wnętrz w ramach tej specjalności studenci projektują wnętrza mieszkań,  apartamentów, tworzą projekty łazienek, projektują wnętrza użyteczności publicznej : biur, salonów, sklepów, restauracji   oraz wnętrza zabytkowe.
  2. Projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz pracownia ta przygotowuje studentów do projektowania mebli, kuchni,  oświetlenia, studenci tworzą indywidualne projekty do różnego rodzaju wnętrz zgodnie z  potrzebami klientów,
  3. Projektowanie wystaw studenci w tej pracowni aranżują wystawy i przestrzenie wystawiennicze w galeriach, muzeach, projektują ekspozycje w przestrzeni publicznej.

Przygotowanie zawodowe

Podczas studiów  studenci  współpracują  i realizują  projekt aranżacji wnętrz przy wsparciu firm projektowych oraz specjalistów z zakresu wyposażenia wnętrz, biur, usług budowlanych. Studenci biorą udział w szkoleniach z zakresu obsługi programów architektonicznych i programów do wizualizacji przestrzeni. Zajęcia prowadzone są w nowych i specjalistycznie wyposażonych pracowniach projektowych i artystycznych. Sprzęt oraz pełen zakres programów graficznych i projektowych udostępniany jest  studentom również zdalnie do korzystania  w domu.

Podczas studiów studenci w ramach zajęć  realizują projekty we współpracy z inwestorami z terenu Przemyśla i Podkarpacia. Studenckie projekty są wdrażane i realizowane w praktyce, to najlepsza forma zdobycia doświadczenia już podczas studiów.

Perspektywy

Obecnie  projektanci wnętrz są poszukiwani na rynku pracy przez inwestorów, deweloperów jak również przez  osoby prywatne. Przyczynił się do tego wzrost inwestycji budowlanych,  a także świadomość klientów jak ważne jest dobrze zaprojektowane, funkcjonalne wnętrze.

Absolwenci Architektury wnętrz są wszechstronnie wykszatłceni zarówno pod względem plastycznym i projektowym, ale przede wszystkim zawodowym. Zdobyte umiejętności pozwalają im podjąć pracę zawodową jako projektant wnętrz, projektant mebli, potrafią projektować wnętrza użyteczności publicznej, wnętrza zabytkowe i apartamenty. Biegle posługują się programami do projektowania i wizualizacji wnętrz, dlatego nasi  studenci podejmują pracę w firmach projektowych, budowlanych, ale też i w agencjach   reklamowych przygotowują wirtualne wnętrza do filmów i  animacji.

Gruntowne przygotowanie w zakresie sztuk pięknych i projektowych umożliwia studentom kontynuację studiów nie tylko na architekturze wnętrz ale też na innych kierunkach plastycznych i projektowych.


Zapraszam do śledzenia, naszej strony na Facebooku gdzie prezentujemy projekty studentów: Projektowanie Graficzne – Architektura Wnętrz PWSW Przemyśl

https://www.facebook.com/PWSWgrafika

oraz Instagrama:  

https://www.instagram.com/wnetrza_pwsw_przemysl/


Informacje dotyczące rekrutacji:

https://ih.pwsw.pl/architektura-wnetrz/rekrutacja/zasady-rekrutacji/


Galeria

 Pracownie projektowe i plastyczne:


Projekty studentów:

Wizualizacje  studentów