Ogłoszenia

Szkolenie BHP

Szkolenie BHP dla studentów I roku odbędzie się w terminach:

12.10.2022 r. w godz. 12:00-15:00 – sala 2.11 KT

13.10.2022 r. w godz. 13:00 -16:00 – aula KW

14.10.2022 r. w godz. 14:35-17:35 – aula KW

21.10.2022 r. w godz. 11:00-14:00 – sala 2.29 KT.

Szkolenie jest obowiązkowe.


Uwaga Studenci I roku

Spotkanie dla studentów I roku Projektowania graficznego odbędzie się dnia 3 października o godz. 10.00 w sali 3.20 B KT.


Projekt dla studentów II roku

20 września 2021 r. ruszyła rekrutacja studentów PWSW do 3 edycji dwóch projektów


„Roca One Day Design Challenge” – III edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów tym razem w formule online

Już 8 października br. powraca słynny międzynarodowy konkurs designu dla zdolnych, młodych projektantów i architektów, organizowany przez firmę Roca.

„Roca One Day Design Challenge” – III edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów tym razem w formule online


„FUGAS CHRUSTAS”

W imieniu Organizatorów Triennale zapraszam do wzięcia udziału studentów, absolwentów i innych znanych Państwu młodych artystów uprawiających klasyczna twórczość nutacyjna w formie zeszytów, szkicowników, notesów i dzienników.

Hasło przewodnie tegorocznej, piątej już edycji Konkursu brzmi „FUGAS CHRUSTAS” (cytat z klasyka polskiego dramatu Aleksandra Fredry). W swobodnym tłumaczeniu ta żartobliwa hybryda łacińsko-polska oznacza „ucieczkę w krzaki”. Z jednej strony jest to metafora pozornej ochrony przed zagrożeniami cywilizacji, jaka daje przyroda, z drugiej to odniesienie do natury jako jednego z wielkich tematów sztuki. W kontekście dzisiejszych zmagań z pandemia, ucieczka od skupisk ludzkich pozostaje wypróbowanym sposobem na unikniecie choroby i śmierci. Odosobnienie sprzyja także wenie twórczej. Gdy w roku 1348 Boccaccio wraz z przyjaciółmi schronił się przed dżuma w zielonym zakątku Toskanii – owocem tej niezwykłej sytuacji stały się wysłuchane i zapisane opowieści Dekameronu. Ucieczka w pejzaż to także odzwierciedlenie wewnętrznych pejzaży kreowanych przez psychikę i wyobraźnie artysty, to zapisywanie kodów i tajemnic, które łącza nas a zarazem oddzielają od natury. W trudnych sytuacjach notatnik pozostaje najprostszym i natychmiastowym zapisem obrazu i słowa, ręki lekko dotykającej istoty rzeczy, pozostawiającej intymny ślad.